Decydujesz, pomagamy - szansa na grant

źródło: www.pomagamy.tesco.pl

Firma Tesco zachęca do udziału w programie "Decydujesz, pomagamy", w którym mogą wziąć udział organizacje pozarządowe oraz grupy nieformalne działające na rzecz społeczności lokalnej. W ramach projektu można zdobyć kwotę  5 000 zł, która zostanie przeznaczona na realizację zadania pomagającego zmienić otoczenie i mającego pozytywny wpływ na społeczność lokalną. Projekt odbywać się będzie w dwóch etapach.

W ramach Programu „Decydujesz, pomagamy” teren Polski podzielony został na 160 obszarów. W każdym obszarze przekazany zostanie jeden grant organizacji pozarządowej lub grupie nieformalnej (aplikującej z organizacją pozarządową lub instytucją publiczną), działającej na rzecz lokalnej społeczności. Aplikować można wypełniając formularz, znajdujący się na stronie internetowej www.tesco.pl/pomagamy W pierwszym etapie wszystkie wnioski poddane będą ocenie formalnej. Jeśli przejdą ją pozytywnie, zostaną rozpatrzone przez specjalną Komisję Grantową, która wyłoni 3 najlepsze projekty w każdym ze 160 obszarów w oparciu o przedstawione niżej kryteria.
O tym, który projekt ostatecznie otrzyma dofinasowanie, zdecydują klienci Tesco głosując na jedną z 3 najlepszych inicjatyw w każdym obszarze. Głosowanie potrwa niemal miesiąc (11.05-07.06.2016 r.), klienci będą mogli oddawać głosy w swoim sklepie Tesco wrzucając żetony do specjalnych urn. Wnioski można zgłaszać do 3 kwietnia 2016 r.

O szczegółach przedsięwzięcia można dowiedzieć się więcej na stronie internetowej http://pomagamy.tesco.pl/ oraz w informacjach o programie http://pomagamy.tesco.pl/files/pl/informacja_o_programie.pdf (szczegółowe określenie możliwości wydatkowania pozyskanych środków)

Projekt i program Interhead.pl