Międzynarodowa hokejowa wymiana młodzieży

fot. UKH Unia Oświęcim

Młodzi hokeiści z Uczniowskiego Klubu Hokejowego Unia Oświęcim uczestniczyli w pierwszym w historii klubu wyjeździe w ramach międzynarodowej wymiany młodzieży. W ubiegłym roku naszymi gośćmi byli zawodnicy z klubu ESV Woodpeckers Dachau, natomiast w tym roku zawodnicy UKH Unia Oświęcim wyjechali na tydzień do Niemiec.


Program przygotowany przez organizatorów był bardzo bogaty, zwiedziliśmy wspólnie miasto i Miejsce Pamięci Dachau, lotnisko w Monachium oraz piękny monachijski rynek - Plac Mariacki.
Dużą atrakcją był także wyjazd na wycieczkę do pięknych bawarskich zamków Neuschwanstein oraz Hohenschwangau. Jednak najbardziej w pamięci, zwłaszcza chłopcom, zapadła wizyta w Muzeum BMW oraz Centrum Olimpijskim i spotkanie z zawodnikiem hokejowej drużyny Rad Bull Monachium.


W czasie pobytu w Niemczech uczestniczyliśmy we wspólnych zawodach sportowych, treningach i meczach hokejowych. Ich uwieńczeniem był mecz przyjaźni ESV Dachau – UKH Unia Oświęcim, który obserwowali z trybun burmistrz Dachau pan Florian Hartmann oraz prezydent Oświęcimia pan Janusz Chwierut wraz z Naczelnikiem Wydziału Promocji panem Markiem Tarnowskim.
Mecz zakończył się zwycięstwem Unitów  7:2, ale mamy nadzieję, że za rok spotkamy się na meczu rewanżowym na Chemików 4 i damy szansę wyrównania bilansu młodym Bawarczykom.


Międzynarodowa wymiana młodzieży możliwa była dzięki współpracy z Urzędem Miasta Oświęcim oraz fundacji Polsko – Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Autor: Katarzyna Kot - Prezes UKH Unia Oświęcim

Projekt i program Interhead.pl