Oświęcimianie w hokejowych kadrach narodowych

fot. UKH Unia Oświęcim

Do kadry U20 na Mistrzostwach Świata Dywizji I Grupy B w słoweńskim Bledzie został powołany nasz zawodnik Miłosz Noworyta. Niestety pomimo dobrego występu naszych hokeistów i wygranych z Ukrainą, Włochami, Słowenią i Litwą, to w decydującym o awansie do elity meczu kadrowicze przegrali w rzutach karnych z zespołem z Norwegii.
Miłosz jest 19-letnim obrońcą, który w tym nadchodzącym roku kończy naukę w Szkole Mistrzostwa Sportowego PZHL w Janowie. Mamy nadzieję, że po dobrze zdanym egzaminie dojrzałości rozpocznie w Oświęcimiu dorosłą karierę w seniorskim hokeju.

W kadrze na Mistrzostwa Świata znalazł się także niespełna 18-letni bramkarz Sebastian Lipiński, wychowanek Sokołów Toruń, który już od dwóch sezonów występuje w barwach Unii.  

Natomiast w kadrze U16 swój kolejny występ zaliczyli Filip Płonka i Piotr Kot, a debiutantami byli Filip Dworzak i Mateusz Filipowicz. Wzięli oni udział w tygodniowym zgrupowaniu szkoleniowym i Turnieju Christmas Cup na toruńskim lodowisku Tor-Tor. Płonka i Kot wystąpili w składzie zespołu Polska U16 White, natomiast Dworzak i Filipowicz w Polska U 16 Red. W klasyfikacji końcowej drużyna Białych zajęła pierwsze miejsce przed łotewskim zespołem Jelgavas i Sokołami Toruń.
Drużyna Czerwonych zakończyła turniej na szóstym miejscu, pozostawiając w tyle Daugavpilss, Dinamo Drezno, HK Brest, Polonię Bytom, Jantarnaja Zwiezda Kaliningrad i HK Witebsk.

Autor: Katarzyna Kot

Projekt i program Interhead.pl