Żacy Młodsi UKH Unia Oświęcim szóstą drużyną w Polsce

fot. UKH Unia Oświęcim

Dobrze spisali się żacy młodsi Unii Oświęcim  w turnieju  PGE Turniej Juniorów Hokeja, który odbył się na warszawskim Torwarze. W stolicy spotkało się osiem najlepszych zespołów w kraju, hokeistów z rocznika 2006 i młodszych. To były nieoficjalne mistrzostwa Polski kategorii U-12.

Do rywalizacji w eliminacjach, które odbyły się w Lublinie, Toruniu, Opolu i Oświęcimiu stanęło aż 21 drużyn  z całej Polski.
Spośród nich wyłoniono 8 najlepszych zespołów  - JKH GKS Jastrzębie, MKS Cracovia Kraków,  AH Legia Warszawa, GKS Stoczniowiec Gdańsk, UKS Niedźwiadki MOSiR Sanok, MOSM Tychy, MKS Sokoły Toruń oraz UKH Unia Oświęcim.

Zwycięzcy eliminacji w każdym z czterech miast spotkali się w Warszawie w jednej grupie.
Nasza drużyna była najmłodszą składem drużyną uczestniczącą w finale i pomimo  ogromnej chęci walki i hokejowego charakteru nie mieli jeszcze szans na równą walkę z ekipami z Sanoka czy Tychów.

Jednak doświadczenie jakie zdobyli walcząc w eliminacjach i finale z całą pewnością będzie  owocowało i pozwoli w przyszłości na osiągnięcie jeszcze lepszych wyników na ogólnopolskiej hokejowej arenie.
 

Najlepszą drużyną  okazali się hokeiści UK Niedźwiadki MOSiR Sanok. Sanoczanie triumfowali w całej imprezie z kompletem zwycięstw. W finałowym spotkaniu podopieczni trenera Tomasza Wolanina pokonali 5:2 JKH GKS Jastrzębie.

Skład UKH Unia Oświęcim: Jan Kusak, Nataniel  Bik, Kacper Rydzoń,Bartosz Ludwinek, Kamil Buczak, Filip Witek, Piotr Zabawski, Mateusz Olejnik,Mateusz Staniecko, Fabian Mrozik, Aleksander  Wanat, Radosław Kot,Adrian  Ziober,  Przemysłąw Ćwiek, Aleksander Noworyta, Jakub Olejarz, Olivier  Paul, Franciszek Kożuch, Kacper Mamoń - Bratek

Trener : Robert Piecha
Kierownik drużyny – Łukasz Ziober
Autor: Katarzyna Kot - Prezes UKH Unia Oświęcim

Projekt i program Interhead.pl